Co Nowego

Wywiad z dr Agatą Kokocińską-Kusiak – odcinek 3

31 marca, 2021

Pies sam w domu – jak go do tego przygotować?
Zapraszamy na 3 odcinek z naszym gościem: dr Agatą Kokocińską –Kusiak, która jest etologiem, zoologiem i trenerem zwierząt. Ekspertka omawia zagadnienia związane z zostawianiem psa samego w domu.
Jakich błędów nie należy popełniać?
Pamiętajmy, aby pierwszego dnia nie zostawiać psa samego na cały dzień czy też przeciwnie - nie przyzwyczajać go do naszego ciągłego przebywania z nim w domu. Bowiem kiedy wydarzy się sytuacja, że będziemy musieli wyjść, będzie to dla niego niezwykle stresujące wydarzenie.

Co zrobić aby nasz pies nie nudził się będąc sam w domu?
Jednym z rozwiązań mogą być zabawy interaktywne, o których dr Agata Kokocińska-Kusiak wspominała w drugim odcinku wywiadów Poradnika Psa i Kota. Ponadto preparaty adaptacyjne zawierające odpowiedniki naturalnych feromonów uspokajających mogą pomóc psu w uspokojeniu się, wspomagają one terapię lęku separacyjnego czy innych problemów związanych z separacją.


Aby obejrzeć cały wywiad kliknij na poniższe zdjęcie. Zostaniesz przekierowany na nasz kanał na YouTube.

Artykuły

25 lat Laboratorium DermaPharm

15-czerwiec-2018

Swoje 25-lecie powstania świętowało Laboratorium DermaPharm. Właściciele firmy, pracownicy i goście spotkali się 13 kwietnia w Hotelu Warszawianka w Jachrance na uroczystym jubileuszu Czytaj dalej

Top Innowacji „Rynku Zoologicznego”

16-marzec-2020

Mr. Smell do płukania ubranek i legowisk został wyróżniony zaszczytnym tytułem Top innowacji "Rynku Zoologicznego". O jego właściwościach i wsparciu, jakiego firma udziela sklepom zoologicznym... Czytaj dalej